COCA-COLA SÜPER LİG TAKIMLARINA VERDİĞİ DESTEĞİ
KAYSERİSPOR İLE SÜRDÜRÜYOR

Dünyanın en büyük alkolsüz içecek şirketi Coca-Cola, Türk futboluna destek vermeye devam ediyor. Türkiye Milli Futbol Takımı ile Coca-Cola Gelişim Ligleri’nin ana sponsorları arasında yer alan Coca-Cola, Süper Lig takımlarına desteğini Kayserispor ile imzaladığı Resmi İçecek Sponsorluğu anlaşması ile sürdürüyor.

Hem Türkiye’de hem de dünyada sporun en büyük destekçilerinden olan Coca-Cola, Süper Lig takımlarının destekçisi olmaya devam ediyor. Dünyanın en büyük alkolsüz içecek firması Coca-Cola, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’un ardından Kayserispor’un da Resmi İçecek Sponsoru oldu.

Türkiye’de de 2004 yılından bu yana Türkiye Futbol Federasyonu’nun ana sponsorları arasında yer alan Coca-Cola’nın Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölümü Kurumsal İletişim Direktörü Sinan Cem Şahin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Türkiye’de futbolun gelişimine büyük önem veriyoruz ve bu bakış açısıyla Süper Lig takımlarımızla yoğun bir iş birliği sürecindeyiz. Bu çerçevede Kayserispor’un da Resmi İçecek Sponsoru olduğumuzu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Kayserispor ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğinin Türk sporu için hayırlı olmasını diliyoruz.”

Coca-Cola iş birliği ile ilgili konuşan Kayserispor Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet YILDIZ ise şunları söyledi: “Coca-Cola'nın Kulübümüze ve Türk futboluna vermiş olduğu destekten dolayı kendilerine teşekkür eder, Coca-Cola ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğinin Türk sporu için hayırlı ve devamlı olmasını dileriz.”

İlk Olimpiyat Oyunları’ndan beri 80 yıla yakın bir zamandır tüm dünyada birçok alanda sporu destekleyen Coca-Cola, FİFA Dünya Kupası, UEFA Avrupa Şampiyonası ve Olimpiyat Oyunları gibi dünya üzerindeki en büyük spor organizasyonlarının en uzun süreli ortağı durumunda yer alıyor. 200’den fazla ülkede futbol coşkusunu yaymayı amaçlayan Coca-Cola, Türkiye Milli Futbol Takımı ve Coca-Cola Gelişim Ligleri’nin yanı sıra Süper Lig takımlarına da destek olarak Türk futbolunun en önemli destekçisi oluyor.

Basın Bülteni: 13 Kasım 2015