COCA-COLA ELİT AKADEMİ U19 LİGİ’NDE SÜPER KUPA BEŞİKTAŞ’IN

Coca-Cola Gelişim Ligleri çatısı altında düzenlenen Elit Akademi U19 Ligi’nde Süper Kupa’yı Beşiktaş kazandı. Genç futbolcular Takımlar kupa ve madalyalarını A Milli Takım oyuncuları Arda Turan ve Semih Kaya’nın elinde aldı.

Coca-Cola Gelişim Ligleri çatısı altındaki Elit Akademi U19 Ligi’nde Süper Kupa’nın sahibi belli oldu. Şampiyonu belirleyecek maçta Elit Akademi U19 Süper Lig Grubu Şampiyonu Beşiktaş ile Elit Akademi U19 Ligi 1.Lig Grubu şampiyonu Altınordu karşılaştı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde yapılan maçın ilk yarısını Altınordu, Muhammed Rıdvan Özdemir’in golüyle 1-0 önde tamamladı. İkinci yarıda Hamza Küçükköylü ve Furkan Akbulut ile iki gol bulan Beşiktaş, karşılaşmayı 2-1 kazanarak Süper Kupa’nın sahibi oldu.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, A Milli Takım oyuncuları ve Genç Milli Takımlar antrenörlerin de izlediği maç sonrasında, takımlar kupa ve madalyalarını A Milli Takım oyuncuları Arda Turan ve Semih Kaya’nın elinden aldı.

Coca-Cola sporu destekliyor

On yılı aşkın süredir Türkiye Futbol Federasyonu’nun ana sponsorları arasında yer alan Coca-Cola, 2008 yılı itibarıyla Coca-Cola Gelişim Ligi’nin de sponsorluğunu üstleniyor. Gençlerin aktif yaşam sürmelerine ve sporla tanışmalarına destek olan Coca-Cola, Türkiye’nin gözde sporu futbolun geleceğine yatırım yapıyor.

Bülten Tarihi: 10 Haziran 2015