Coca-Cola Gelişim Ligleri ve Ücretsiz Spor Okulları’ndan sporcular Euro 2016’da Türk bayrağını taşıyacak

Genç sporcular Coca-Cola ile Euro 2016 coşkusunu Fransa’da yaşıyor

1984 yılından beri UEFA’nın ve 2004’ten bu yana da Türkiye Milli Futbol Takımı’nın sponsoru olan Coca-Cola, genç sporculara Fransa’da Euro 2016 heyecanını yaşatıyor. Gelişim Ligleri ile 20 bine yakın futbolcunun yetişmesine destek olan Coca-Cola, Coca-Cola Gelişim Ligleri’nden 4 genç sporcunun Milli Takımımızın Hırvatistan mücadelesi öncesi Türk bayrağını statta taşıyarak Euro 2016 coşkusunu yaşamalarına olanak sağlayacak. 1996 yılında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından hayata geçirilen ve bugüne kadar 150.000’den fazla öğrenciye ulaşan Ücretsiz Spor Okulları’ndan 4 öğrenci ise, Coca-Cola’nın desteğiyle 17 Haziran’da Nice’te oynanacak Türkiye – İspanya maçı öncesinde Türk bayrağını taşıyacak.

Türkiye Milli Futbol Takımı ile Coca-Cola Gelişim Ligleri’nin ana sponsoru olarak Türk futbolunun en büyük destekçileri arasında yer alan Coca-Cola, genç sporcuların dünyanın en büyük futbol organizasyonlarından biri olan Euro 2016 heyecanına ortak olmasına olanak sağlıyor. Coca-Cola’nın desteğiyle 8 genç sporcu, Milli Takımımızın Hırvatistan ve İspanya maçları öncesinde bayrak taşıyıcı olarak görev alacak ve efsane futbolcularla bir araya gelme şansı yakalayarak unutulmaz bir deneyim yaşayacak.

Coca-Cola’nın sponsorluğunda 20 bine yakın futbolcu yetiştiren Gelişim Ligleri’nden 4 sporcu, 12 Haziran’da Paris’te gerçekleşecek Türkiye-Hırvatistan maçı öncesinde Coca-Cola’nın desteğiyle Türk bayrağını taşıyacak. Türkiye Futbol Federasyonu ve Genç Milli Takımlar Hocaları tarafından, teknik, taktik ve futbol yetenekleri gibi kriterler değerlendirilerek seçilen genç futbolcular, Altınordu, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor takımlarının kadrolarında yer alıyor.

17 Haziran’da Nice’de gerçekleşecek Türkiye-İspanya mücadelesi öncesinde ise, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından hayata geçirilen Ücretsiz Spor Okulları’ndan 4 öğrenci, Türk bayrağını taşıyarak bu unutulmaz anlara tanıklık edecek. Öğrenciler, Coca-Cola’nın desteğiyle Van, Sakarya ve İstanbul Pendik’teki okullardan Fransa’ya bu büyük deneyimi yaşamak için gelecek.

Dünyanın en büyük spor organizasyonlarının en uzun süreli ortağı olan Coca-Cola, 1984 yılından beri UEFA’nın sponsorları arasında yer alıyor. Coca-Cola, Türkiye’de 2004 yılından bu yana Türkiye Futbol Federasyonu’nun ve 2008’den beri Coca-Cola Gelişim Ligleri’nin ana sponsorları arasında bulunuyor. Coca-Cola ayrıca, Milli Olimpiyat Komitesi tarafından 1996 yılında hayata geçirilen ve şimdiye kadar 150.000 öğrenciye ulaşmış Ücretsiz Spor Okulları ile İstanbul, Van, Kocaeli ve Sakarya’da faaliyet gösteren 6 okulda voleybol, basketbol ve atletizm branşlarında eğitimler verilmesine destek oluyor.

Bülten Tarihi: Haziran 2016