ILLY TÜRKİYE PAZARINDA YOLUNA COCA-COLA İLE DEVAM EDİYOR

İtalyan espresso mucidi Illy, soğuk kahve segmentinde yoluna Coca-Cola Şirketi çatısı altında devam ediyor. İki marka arasında yapılan global işbirliği kapsamında, Illy’nin, Türkiye’deki soğuk kahve satış ve pazarlama faaliyetlerini Coca-Cola Şirketi yürütecek.

Dünyayı espresso ile tanıştıran Illy, Türkiye pazarındaki yoluna Coca-Cola Şirketi çatısı altında devam ediyor. Markanın, soğuk kahve satış ve pazarlama faaliyetlerini üstlenen Coca-Cola Şirketi, pazara yeni ürünlerle giriyor. Dünyadaki en değerli ve en lezzetli kahve çeşidi Arabika kahve çekirdeklerinin mükemmel tadından ödün vermeden pazardaki yoluna devam edecek olan Illy’nin en büyük yeniliği, Caffe Tiramisu tadı olacak.

Yoğun ve zengin kahve tadındaki Caffe Espresso, hafif kakao ile lezzetlendirilen sütlü kahve Cappuccino, süt ile zenginleştirilen Caffe Macchiato ürünleriyle Türkiye pazarında yer alan İlly’nin yeni lezzeti Caffe Tiramisu, doğal vanilya ve kakaonun buluştuğu enfes tadıyla Türk damak tadına hitap edecek.

Illy’nin Türkiye pazarında bulunan dört çeşit soğuk kahvesi de, yüzde 100 Arabika kahvelerinden elde ediliyor. Hindistan, G.Amerika ve Afrika’da sadece dokuz bölgede yetişen Arabika kahve çekirdeklerinin en üst kalitedeki yüzde 1’lik kısmının kullanılmasıyla hazırlanan Illy kahveleri, her şişede aynı kalitede sevenleriyle buluşuyor. Serinletici ve yoğun lezzetiyle benzersiz bir soğuk kahve keyfi sunan Illy, düşük kalori ve kolay taşınabilen ambalaj tasarımıyla kahve severlerin yeni gözdesi olmaya aday.

Bülten Tarihi: 27 Ekim 2015