Social media:

Home Europejskie Tygodnie Ryb 2012

Europejskie Tygodnie Ryb 2012

Skończmy z przełowieniem, bo skończy się łowienie!

8 czerwca – 31 sierpnia 2012

Deutsch  English  Español  Français  Italiano  Nederlands  Polski  Português

 

 

 
Przełowienie doprowadza do spustoszenia mórz i oceanów.. Europejskie Tygodnie Ryb, organizowane tego lata, są doskonałą możliwością powiedzenia politykom, żeby, skończyli z przełowieniem, bo inaczej rybołówstwo przestanie istnieć”. Politycy ponoszą odpowiedzialność za podjęcie decyzji, które położą kres przełowieniu. Obywatele powinni ich zachęcać i wspierać w podejmowaniu właściwych decyzji. Europejskie Tygodnie Ryb są doskonałą możliwością do zabrania głosu w dobitny sposób.
 

Zaangażuj się

 
Rybołówstwo Unii Europejskiej można naprawić i Ty możesz przyczynić się do rozwiązania tego problemu.  Zaangażuj się w działania Europejskich Tygodni Ryb w Twojej okolicy i zabierz głos w tej ważnej sprawie. Listę wydarzeń znajdziesz poniżej oraz w naszej zakładce wydarzeń (na mapie Google). 
 
Możesz też zorganizować własne wydarzenie na rzecz walki z problemem przełowienia. Prosimy tylko by w ramach imprezy lub tuż po niej ustawić uczestników w kształt ryby. W ten symboliczny sposób pragniemy pokazać poparcie społeczeństwa dla apelu:Stop Przełowieniu! Oto kilka ciekawych pomysłów na to co można zrobić w ramach obchodów ETR - ściągnij sylwetkę ryby i opisy.
 

Działania on-line

 
Ściągnij kształt ryby, zrób zdjęcie sobie, rodzinie, przyjaciołom i kolegom a następnie załaduj je na nasze konto na Flickr / Facebook / Twitter (@OCEAN2012EU #fishweeks).
 
Promuj naszą akcję umieszczając nasz emblemat na Twojej stronie internetowej (górny prawy róg) lub umieszczając wpis na Facebooku i Twitterze. Możesz też dołączyć do nas na Facebooku lub śledzić nas na Twitterze.
 
Jeżeli Ty lub Twoja organizacja jesteście zainteresowani uczestnictwem w Europejskich Tygodniach Ryb, lub jeśli chcecie uzyskać więcej informacji na temat przyłączenia do OCEAN2012, prosimy o kontakt z Justyna Niewolewska +48 502 357 321, Kelly Agathos, +32 2 274 16 28.
 

Europejski Tydzień Ryb 2011

 
Podczas zeszłorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Ryb pokazaliśmy, że nasze morskie środowisko było kiedyś zdrowsze i że przełowienie to zmieniło. Informowaliśmy również w jaki sposób reforma wspólnej polityki rybołówstwa (WPRyb) daje nam możliwość naprawienia sytuacji.
 
Organizacje tworzące OCEAN2012 zorganizowały ponad 50 imprez w różnych krajach europejskich, w tym wywiady i działania z uczestnictwem ministrów rybołówstwa, rybaków i naukowców. Pokazano też wystawę fotografii która połączyła historyczne zdjęcia pokazujące dawne połowy, infografikę oraz zdjęcia współczesnych połowów komercyjnych. 
 

OCEAN2012

 
OCEAN2012 to koalicja ponad 160 organizacji  zmierzających do zlikwidowania problemu przełowienia w wodach Unii Europejskiej.
 
 

Events

 • MIĘDZYNARODOWE SPRZĄTANIE BAŁTYKU 2012

  July 16-28 2012 along the Baltic Coast, Międzyzdroje – Hel, Poland

   

  MARSZ BAŁTYCKI FUNDACJI NASZA ZIEMIA
  Międzyzdroje - Hel
  16 - 28 Lipca
  Fundacja Nasza Ziemia i Fundacja Sprzątanie Świata – Polska zapraszają wszystkich chętnych do przyłączenia się do tegorocznych obchodów Międzynarodowego Sprzątania Bałtyku.
   
  Hasło tegorcznej Kampanii Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku brzmi: „Bałtyk też może... ...być czysty ...być bioróznorodny ...być pełen ryb”. Kampania ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na złożoność problemów dotyczących Bałtyku oraz zainspirowanie do działania na rzecz jego skutecznej ochrony. 
  Wydarzeniem kulminacyjnym kampanii MSB będzie przemarsz zespołu obu Fundacji wraz z lokalnymi partnerami i wszystkimi chętnymi wybrzeżem otwartego morza od Międzyzdrojów do Helu. Podczas marszu, który trwać będzie od 16-go do 28-go lipca 2012r. przeprowadzony zostanie monitoring wybranych elementów środowiska przyrodniczego i czystości nadbałtyckich plaż. Marsz Bałtycki rozpoczną i zakończą happeningi w Międzyzdrojach, w Helu i na trasie marszu, zorganizowane wspólnie z lokalnymi partnerami m.in.: Wolińskim Parkiem Narodowym, Stacją Morską Uniwersytetu Szczecińskiego, Słowińskim Parkiem Narodowym oraz Stacją Morską Uniwersytetu Gdańskiego. Udział w Marszu Bałtyckim potwierdziła Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego. Wszystkie wydarzenia realizowane w ramach Kampanii MSB są jednocześnie częścią obchodów Europejskich Tygodni Ryb, koordynowanych przez międzynarodową koalicję OCEAN2012.
   

   

  Read more